Dekolte Botoks

CİLT UYGULAMALARI  • Seans Sayısı: 1
  • Seans Süresi: 15-30 Dakika
  • Sonuç: 7-10 Gün
  • Anestezi: Lokal

Dekolte bölgesi neden yaşlanır?

Dekolte bölgesi güneşe maruz kalması, yaşlanmaya bağlı kollajenin dejenere olması, elastikiyet kaybı ve nemin azalması nedeniyle yaşlanır. Dekolte bölgesindeki kırışıklıkların artmasının bir nedeni de sıklıkla yatış pozisyonuna bağlı gelişen dikey, birbirine paralel ve dekolte ‘V’sinde birleşme eğiliminde olan çizgilerdir. Hareketle oluşsa da zamanla yerleşen ve statik hale gelen çizgiler, bu bölgede herhangi bir hareket olmadan da belirgin hale gelir ve sabitlenir. Bu çizgilerin oluşmasında genetik büyük önem taşır.

Dekolte botoksu nasıl fayda eder?

Dekolte bölgesine uyguladığımız botoks, kas aktivitesini azaltarak dekoltedeki kırışıklıkların azalmasını daha pürüzsüz, parlak ve genç bir görünüm kazanmasını sağlar. Botoks uygulaması çok ince uçlu iğnelerle mikrobotoks şeklinde uygulanır ve uygulamadan 7-10 gün sonra etki ortaya çıkar.

Botoks dekolte bölgesindeki kırışıklıkların azaltılmasında ne kadar etkilidir?

Yüz botoksu konulu yazımızda detaylı anlattığımız gibi temelde çizgiler statik ve dinamik olarak ikiye ayrılır. Hareketle oluşan dinamik dekolte çizgileri botoks uygulamasından fayda görürken, statik dekolte çizgileri bu uygulamadan fayda görmez. Hareket edilmediğinde de varolan dekoltedeki statik çizgiler en çok yan yatmaya ve dekolte bölgesinin sıkışmasına bağlı oluşur. Bu çizgilerin giderilmesinde dekolte botoksu tek başına yeterli değildir.

Dekolte botoksu ile düzelmeyen kırışıklıklarda hangi uygulamalar etkili olur?

Dekolte bölgesinin gençleştirilmesinde en sık uyguladığımız yöntemler Jalupro Gençlik Serumu, Somon DNA, Paris Işıltısı (NCTF) gibi hyaluronik asit içeren mezoterapiler, Scarlet X altıniğne radyofrekans ve Ulthera ameliyatsız cilt germe yöntemleridir. Derin çizgilerde bu bölgeye dolgu uygulamaları da ilave edilebilir. Dekolte gençleştirmede epidermal-dermal hasarlanmayı düzelten ve yeni kollajen uyarımını sağlayan diğer bir uygulamada fraksiyonel lazer uygulamasıdır. Q-switched NdYAG uygulaması ise daha çok lekesi olanlarda tercih edilir.

Dekolte botoksu ve dekolte gençleştirme hakkında bilgi almak için görüşme randevusu alabilirsiniz.Doç. Dr. Özlem Köse'ye Sorun

DOKTORUNUZA SORUN
WHATSAPP
ÖNE ÇIKAN UYGULAMALAR
Botulinum Toksini
Masseter Botoksu
INSTAGRAM
Adres:
Akatlar Mahallesi Hare Sokak No:18
34335 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: 0212 270 27 06
WhatsApp: 0530 615 74 17
E-Posta: info@drozlemkose.com


Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.

ÖNE ÇIKAN UYGULAMALAR

Botulinum Toksini

Devamını Oku >>

Masseter Botoksu

Devamını Oku >>

INSTAGRAM
BİZ SİZİ ARAYALIM