PARIS IŞILTISI

CİLT UYGULAMALARIMezoterapi işlemi nedir?

Mezoterapi, cildin mezoderm yani yüzeysel dermis tabakasına yapılan enjeksiyonlara verilen genel isimdir. Amaç bu bölgede bulunan fibroblastlardan sentezlenen kollajenin uyarılması ve hücreler arasında bulunan hyaluronik asidin yapımının korunarak cilt kalitesinin artmasıdır. Cildimizi oluşturan ana iki molekül kollajen ve hyaluronik asittir. Kollajeni oluşturan peptitler, aminoasitlerden oluşmaktadır. Mezoterapi işleminde cilde yapılan aminoasit ve peptit uygulamalarıyla amaç kollajen yapımının tetiklenmesi ve cildin elastikiyetinin korunmasıdır. Hyaluronik asit ise ağırlığının 1000 katına kadar su çekebilme özelliğine sahip bir moleküldür. Yaşla beraber hücrelerarası boşlukta kaybolan hacmi ve nemi geri kazanmak için yüzeysel dermise yapılan hyaluronik asit uygulamaları belirgin antiaging etki sağlar.

Mezoterapi işleminde en çok tercih ettiğiniz ürünler nedir?

Mezoterapi işleminde en sık tercih ettiğim ürünler NCTF Paris Işıltısı, Aquashine, Aquashine Btx, Gençlik aşısı Newest, Somon DNA Plinest, Jalupro Gençlik Serumu, en sık tercih ettiğimiz mezoterapi uygulamalarıdır. Hangi uygulamanın size daha uygun olduğuna doktorunuz karar vermelidir. Nemsizlik, ince çizgiler, ciltte matlık ve cilt tonu eşitsizliği varsa paris ışıltısı sizin için doğru tercih olabilir. Ciltte doğal bir dolgunluk, parlaklık ve cilt kalitesinin artması isteniyorsa Aquashine, Aquashine Btx, Gençlik aşısı Newest ve Jalupro Gençlik Serumu uygulanabilir. Saf somon DNA’sından elde edilen Plinest hyaluronik asit uygulaması istemeyenler için doğru tercihtir. Özellikle yara iyileşmesini hızlandırır. Mezoterapi uygulamaları dolguların korunmasını ve etki sürelerinin uzamasını da sağlar.

NCTF Paris Işıltısı Nedir?

NCTF 135 Paris Işıltısı içerisinde serbest 0,025 mg/ml hyaluronik asit, 12 farklı vitamin, 24 aminoasit, 6 ko-enzim, nükleik asitler, 6 mineral ve eser elementler bulunmaktadır. Paris ışıltısı içeriğinde bulunan glutatyon başta olmak üzere antioksidan moleküller sayesinde cilt rengini açar ve parlaklık sağlar. İçeriğindeki hyaluronik asit ise cildi nemlendirir ve parlaklığı arttırır. Bu aktif moleküller sayesinde ciltte belirgin bir ışıltı ve aydınlanma etkisi oluşturur.

Paris Işıltısı Hakkında Merak Edilenler

Paris ışıltısı hangi bölgelere uygulanır?

Alt ve üst göz kapağı dahil göz çevresi başta olmak üzere tüm yüz, boyun, dekolte, eller, bacak içi ve kollara uygulama yapılabilir.

Paris ışıltısı kaç seans uygulanır?

Paris ışıltısı ortalama 5 seans olarak uygulanır. İlk 3 seans 2 haftalık aralıklarla yapılır, sonraki 2 seans ise ayda bir olarak uygulanır. Sonrasında 6 ayda veya yılda 1 kez uygulama tekrarlanarak kazanılan etkinin korunması sağlanır.

Paris ışıltısının özel iğnesi olan nanosoft iğnelerin özelliği nedir?

Nanosoft iğneler dermise ağrısız mikroiğneleme yapılmasını sağlar. İğneler çok küçük olduğu için ağrısız bir uygulama sağlar ve morluk riskini çok azaltır. 34 G toplam 3 adet olan bu mikroiğneler ile kirpik dipleri veya üst gözkapağı dahil olmak üzere morluğun sık görüldüğü ancak enjeksiyonun zor olduğu alanlarda konforlu ve güvenli uygulama yapılmasını sağlar.

Paris ışıltısının endikasyonları nelerdir?

Paris ışıltısı nemsizlik, ince çizgiler, matlık ve yaşlanma (solar-kronolojik) endikasyonları için kullanılmaktadır. En belirgin etki izlenen alan göz çevresidir. Özellikle göz çevresinde morluk, koyu halkalar, ince çizgiler ve hafif çöküklük olan hastalarda sonuçlar çok başarılıdır. Çöküklük fazla olan kişilerde önce gözaltı ışık dolgusu yapılmalıdır. Üzerine yine paris ışıltısı uygulaması yapılarak koyu rengin açılması amaçlanır. Ciltte parlaklık ve pürüzsüzlük isteyenler için doğru tercihtir.

Paris ışıltısı sonrası hangi yan etkiler izlenebilir?

Paris ışıltısı mezoterapi uygulaması olması nedeniyle, uygulama yapılan alanlarda morluk ve acıma hissi olabilir. Nadiren, içeriğindeki hyaluronik asite bağlı olarak gözaltında kısa süreli, hafif bir ödem gelişebilir. Bunun dışında izlenen belirgin bir yan etki yoktur ve uygulama genel olarak konforludur.

Paris ışıltısı diğer uygulamalar ile kombine edilebilir mi?

Paris ışıltısı botox ve dolgu uygulamaları ile aynı anda yapılabilir. Özellikle cilde ısıveren cihazlarla beraber yapılacak ise önce cihaz uygulamalarının yapılması sonrasında ise Paris ışıltısının uygulanması doğru sıralama olacaktır.Doç. Dr. Özlem Köse'ye Sorun

DOKTORUNUZA SORUN
WHATSAPP
ÖNE ÇIKAN UYGULAMALAR
Botulinum Toksini
Masseter Botoksu
INSTAGRAM
Adres:
Akatlar Mahallesi Hare Sokak No:18
34335 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: 0212 270 27 06
WhatsApp: 0530 615 74 17
E-Posta: info@drozlemkose.com


Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.

ÖNE ÇIKAN UYGULAMALAR

Botulinum Toksini

Devamını Oku >>

Masseter Botoksu

Devamını Oku >>

INSTAGRAM
BİZ SİZİ ARAYALIM