Visia Cilt Analizi ve Görüntüleme Sistemi

CİLT UYGULAMALARIVisia Cilt Analizi ve Görüntüleme Sistemi ne amaçla kullanılmaktadır?

Visia görüntüleme cihazı kişinin yüzünün üç farklı açıdan (sağ-sol ve karşıdan) aynı ışık ve aynı pozisyonda objektif olarak değerlendirilmesini, fotoğraflanmasını ve fotoğrafların arşivlenmesini sağlar. Polarize ve Uv ışık ile de görüntüleme yapabilir. Lekeleri, kırışıklıkları, cildin yapısını, porları, UV lekelerini, kırmızı damar yapılarını ve porfirinleri spesifik olarak görüntüleyebilme özelliğine sahiptir. Hastanın kendisi ile sorunları objektif olarak beraber değerlendirme imkanı sunar. Görüntüleme sisteminde kırışıklıkları ve UV lekelerini gösteren özel analiz programları mevcuttur. Yeni Visia cihazı ile enjeksiyon simülasyonu yapılabilir. İpad ile uyumludur ve kliniğin her alanında görüntülerin incelenebilmesi imkanını sunar. Kişinin mevcut yaşından 80 yaşına kadar olan aging simülasyonu ile yaşlanınca cildinin nasıl görüneceğinin izlenmesini sağlar. RBX teknolojisi ile yüzeydeki vasküler yapıların görüntülenmesini sağlar. Kirpik analizi yapılabilir. Seçilen özel bir alanın zoom yapılarak büyütülmesine imkan verir.

Visia Hakkında Merak Edilenler

Visia Cihazı ile değerlendirme neden önemlidir, ne avantajlar sağlar?

Visia Cilt Analiz Sistemi ile veri tabanındaki geniş hasta verileri sayesinde yapılan değerlendirmelerde hastaların kendi yaş ve deri fototipindeki kişiler ile karşılaştırıldığında hangi yüzdelik dilimde ortalamaya göre ne kadar daha iyi veya kötü olduğunu görüntüleyebilir. Persentil skorlarını vermesi yine objektif değerlendirme açısından büyük önem taşır. Aynı ışık ve aynı pozisyonda tam bir karşılaştırma sağlayarak öncesi-sonrası fotoğrafların bilimsel çalışmalarda kullanılabilecek şekilde kaliteli elde edilmesine olanak verir. Fitzpatrick deri fototipinizin belirlenmesine yardımcı olur.

Visia ile hangi parametreler değerlendirilebilir?

Lekeler, kırışıklıklar, yapısal bozukluklar, gözenekler ve damar yapıları değerlendirilebilir.

Cilt yaşı nasıl tespit edilir?

Truskin Age denilen gerçek cilt yaşı tespiti kişinin kronolojik cilt yaşı ile cihazda saptanan cilt yaşının karşılaştırılmasını sağlar. Leke, kırışıklık, damar ve gözenek gibi birçok parametre değerlendirilerek gerçek cilt yaşınız saptanır.

Cilt yaşınız yüksek çıktı ise ne yapılmalıdır?

Cilt yaşı yüksek çıkan kişilerde alt parametreleri değerlendirmek gereklidir. Leke, kırışıklık, damar ve gözenek problemlerinden hangisi veya hangileri sorunluysa bu probleme yönelik botox, dolgu, mezoterapi ve/veya lazer uygulamaları yapılarak cilt yaşı kronolojik yaşın altına da düşürülebilir.

2D ve 3D görüntüleme neyi ifade eder?

Klasik fotoğraflarda 2 boyutluluk esas iken Visia 3 boyutlu görüntülemeye olanak tanır. Seçilen bölgedeki görüntü 3 boyutlu olarak elde edilerek daha detaylı incelenebilir.

Cilt lekeleri tedavisinin takibinde kullanılabilir mi?

Cilt lekelerinin tedavisinin takibinde Visia cihazı objektif olarak değerlendirme sağlar. Visia ile lekelerdeki düzelme görüntülenebilir ve tedavinin etkinliği değerlendirilebilir.

Uygulamaların cilt kalitesine olan etkisinin gösterilmesi için kullanılabilir mi?

Uygulamaların cilt kalitesine olan etkisinin gösterilmesi için Truskin age uygulaması çok doğru bir göstergedir. Birden fazla parametrenin bir arada değerlendirildiği Truskin age sayesinde cilt yaşındaki gerilemenin oranını saptanabilir ve uygulamaların cilt kalitesi üzerindeki artış da izlenebilir.Doç. Dr. Özlem Köse'ye Sorun

DOKTORUNUZA SORUN
WHATSAPP
ÖNE ÇIKAN UYGULAMALAR
Botulinum Toksini
Masseter Botoksu
INSTAGRAM
Adres:
Akatlar Mahallesi Hare Sokak No:18
34335 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: 0212 270 27 06
WhatsApp: 0530 615 74 17
E-Posta: info@drozlemkose.com


Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.

ÖNE ÇIKAN UYGULAMALAR

Botulinum Toksini

Devamını Oku >>

Masseter Botoksu

Devamını Oku >>

INSTAGRAM
BİZ SİZİ ARAYALIM