Gençlik Serumu

CİLT UYGULAMALARIJalupro Gençlik Serumu Nedir?

Jalupro gençlik serumu cilt altına uygulanan, içeriğinde yoğun hyaluronik asit ve aminoasitler bulunan bir mezoterapi çeşididir. Jalupro enjekte edilebilen, steril, cilde dolgunluk veren,s cildin elastikiyetinin ve hacim kaybının düzeltilmesini ve korunmasını sağlayan bir üründür.

Jalupro Gençlik Serumu’nun içeriğinde neler vardır?

Jalupro gençlik serumunun içeriği cildimizin iki ana yapıtaşı olan hyaluronik asit ve cildimizdeki kollajeni oluşturan aminoasitler olan glisin, L-prolin, L-lösin ve L-lizinden oluşmaktadır. Yoğun aminoasit içeriğine sahip olduğu için ART (Aminoasit replasman tedavisi) olarak da adlandırılmaktadır. Ürün hazırlanırken ayrı ayrı ve enjeksiyona hazır formda olan hyaluronik asit ve aminoasitler karıştırılır ve uygulanır.

Jalupro Gençlik Serumu nasıl etki eder?

İçeriğindeki büyük molekül ağırlıklı hyaluronik asit ve aminoasitler sayesinde cildin ana yapı taşları olan hylauronik asit ve kollajenin üretilmesini tetikler. Ciltteki hafif ve orta derecedeki kırışıklık, sarkma ve hacim kaybı olan alanlara yapılan uygulama ile cilt kalitesinin artmasını sağlar ve antiaging etki gösterir.

Jalupro Gençlik serumu hangi amaçla uygulanır?

 • Yüz, boyun, dekolte, el ve vücut gençleştirme
 • Ciltteki pürüzlerin ve kırışıklıkların giderilmesi
 • Ciltteki hacim kaybı ve sarkmanın azaltılması, cildin sıkılaştırılması
 • Yüze yapılan botulinum toksin ve dolgu uygulamalarının etkinliğinin korunması ve bu uygulamalara olan ihtiyacın azaltılması
 • Mikroiğneleme, altın iğne radyofrekans ve fraksiyonel lazer gibi uygulamalar ile kombine edilerek etkinliğin arttırılması
 • Yara iyileşmesinin hızlandırılması
 • Yeni doku yapımının tetiklenmesi
 • Yara ve yanık skar(iz)larının tedavisinde
 • Göz çevresinde botulinum toksin uygulaması istemeyen veya kaz ayağı çizgileri yerleşmiş ve botulinum toksin uygulaması ile düzelmeyen hastalarda
 • Uygulama kimler tarafından ve nasıl yapılmalıdır?

  Uygulama tıp doktorları tarafından steril koşullarda enjeksiyon yöntemi ile yapılır. Uygulayan doktorun tercihine göre, hastanın cildinin ihtiyaç durumu belirlenir ve Jalupro gençlik serumu 2 hafta aralıklarla yoğun formunda (HMW) 2 seans, klasik formunda 4 seans olarak uygulanır. Jalupronun ‘body’ formu kıvam olarak daha akışkandır ve mikroiğneleme, altıniğne ve fraksiyonel lazer uygulamalarından sonra ciltten açılan kanallardan sürülerek de kullanılabilir. Enjeksiyon hastanın ağrı eşiğine göre genelde rahat tolere edilebilen ağrısız ya da hafif ağrılı şeklindedir. İşlem topikal lokal anestezi ile yarım saat bekleme sonrası yapılabileceği gibi, ürünün içine lidokain eklenerek de yapılabilir.

  Enjeksiyon seviyesi kollajen liflerinin yoğun olarak bulunduğu ‘papiller dermis’ seviyesi olması önerilir. Yüzeyel yapılan uygulamalarda kabarıklıklar başlangıçta belirgin papüller şeklinde görülse de ürün çapraz bağlı olmadığı için bu papüller genelde 24 saat içinde kaybolur. Papüllerin kaybolması ile beraber ciltteki ışıltı etkisi belirginleşmeye başlar ve 7-14 günde cilt son pürüzsüz ve parlak halini alır. Uygulamaya bağlı morluk dışında belirgin bir yan etki görülmez.

  Jalupro gençlik serumu hangi bölgelere uygulanabilir?

  Uygulama bölgesinde bir sınırlama yoktur. Başta yüz, boyun, dekolte, göz çevresi ve eller olmak üzere tüm vücuda yapılabilir.

  Jalupro gençlik serumu ile cillteki iyilik hali nasıl korunur?

  Jalupro gençlik serumu uygulaması sonrasında sağlanan parlak, pürüzsüz ve sıkı cilt yapısının korunabilmesi için hastanın ihtiyacına göre 1-3 aylık aralıklarla uygulamaya devam edilmesini öneriyorum.  Doç. Dr. Özlem Köse'ye Sorun

  DOKTORUNUZA SORUN
  WHATSAPP
  ÖNE ÇIKAN UYGULAMALAR
  Botulinum Toksini
  Masseter Botoksu
  INSTAGRAM
  Adres:
  Akatlar Mahallesi Hare Sokak No:18
  34335 Beşiktaş/İstanbul
  Telefon: 0212 270 27 06
  WhatsApp: 0530 615 74 17
  E-Posta: info@drozlemkose.com


  Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.

  ÖNE ÇIKAN UYGULAMALAR

  Botulinum Toksini

  Devamını Oku >>

  Masseter Botoksu

  Devamını Oku >>

  INSTAGRAM
  BİZ SİZİ ARAYALIM