El Dolgusu

DOLGU UYGULAMALARI  • Seans Sayısı: 1
  • Seans Süresi: 15-30 Dakika
  • Sonuç: 7-10 Gün
  • Anestezi: Lokal

El dolgusu nedir?

El dolgusu el sırtında çökük olan bölgelerin çapraz bağlı hyaluronik asit veya Ca hidroksilapatit içeren dolgular ile doldurulması işlemidir. El dolgusu kullanılan malzemeye göre 6 ay-2 yıl arasında etkinlik gösterir.

El Dolgusu Hakkında Merak Edilenler

El dolgusu ne amaçla yapılır?

Yaşlandıkça eldeki yağ dokusu azalır ve bağ dokusu zayıflar. Buna bağlı tendonlar ve damar yapıları daha görünür hale gelir. Bu yapıların belirginleşmesi ve yağ dokusunun azalmasıyla birlikte daha yaşlı bir görüntü ortaya çıkar.

El dolgusu hangi dolgular ile yapılır?

El dolgusunda sık tercih ettiğim dolgular Restylane, Stylage ve Radiesse. El dolgusunda kullanılan malzemenin masaja yatkın olması ve pürüzsüz biçimde cilt altında yayılması gerekmektedir. Radiesse içinde buluna Ca hidroksilopatit molekülünün neokollajenez dediğimiz yeni kollajen yapımını stimüle (uyarma) ettiği gösterilmiştir. Ben kliniğimde yeni doku yapımını tetiklettiği için el dolgusu uygulamasında daha çok radiesse tercih ediyorum.

El dolgusu yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İşlem el sırtında çok sayıda damar yapısı olması nedeniyle morluk açısından yüksek risk taşımaktadır. El dolgusunu kanül ile uygulamak daha doğrudur. Kanül tek bir noktadan veya 2 farklı noktadan girilerek fanlama tekniği ile yavaş ve dikkatli bir şekilde doldurulur. Dolgunun bu bölgede iğne ile yapılması morluk ve diğer komplikasyonların riskini arttırır.

El gençleştirme için dolgu dışında hangi uygulamalar yapılabilir?

El gençleştirme amacıyla dolgunun yanısıra gençlik serumu ve somon DNA en sık yaptığım rejuvenasyon uygulamaları. Cilt çok kırışık ise bu mezoterapiler içlerinde bulunan hyaluronik asit ve aminoasitler sayesinde nemlenmeye katkı sağlıyor. Kırışıklığın çok olduğu durumlarda fraksiyonel ve ablatif ER-YAG lazer tedaviye ekliyorum. Lekeler yaşla ve güneşin etkisi ile beraber belirginleşiyor. Leke problemi eşlik eden hastalarda KTP lazer, Q-switch NDYAG lazer ve kriyoterapi de tedaviye eklenmelidir. Eller gençlik göstergesi ellerimizi ihmal etmeyelim.Doç. Dr. Özlem Köse'ye Sorun

DOKTORUNUZA SORUN
WHATSAPP
ÖNE ÇIKAN UYGULAMALAR
Botulinum Toksini
Masseter Botoksu
INSTAGRAM
Adres:
Akatlar Mahallesi Hare Sokak No:18
34335 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: 0212 270 27 06
WhatsApp: 0530 615 74 17
E-Posta: info@drozlemkose.com


Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.

ÖNE ÇIKAN UYGULAMALAR

Botulinum Toksini

Devamını Oku >>

Masseter Botoksu

Devamını Oku >>

INSTAGRAM
BİZ SİZİ ARAYALIM